Auta terenowe

Toyota Tonka 4Runner wygląda jak zabawka? Pozory mylą

Wieści z targów motoryzacyjnych SEMA 2015: Toyota zaprezentowała samochód terenowy, który powstał przy współpracy z producentem… zabawkowych resoraków. Toyota 4 Runner może i wygląda, jak przerośnięty samochodzik dla małych kierowców, ale ma w sobie moc dla dużych chłopców.

Samochód Toyota Tonka 4 Runner został zaprezentowany na imprezie w Los Angeles. Targi SEMA gromadzą firmy tuningowe, tunerów i producentów samochodów, którzy chcą się pochwalić nietypowymi wersjami swoich modeli. Toyota zaprezentowała dzieło wykonane wspólnie z firmą z branży zabawkarskiej – Tonka, należącej do koncernu Funrise Toy Company.

Pierwsze, co rzuca się w oczy, to kontrastowe zestawienie kolorów. Czarny lakier plus jaskrawożółte detale, wymalowane w ten sposób felgi i elementy układów jezdnych sprawiają, że tego pojazdu nie da się nie zauważyć. Żółte wstawki znajdziemy również w kabinie, która została luksusowo wykończona skórzanymi obiciami. Pojazd jest naszpikowany akcesoriami: w środku wstawiono nowoczesne sprzęty audio i multimedialne z dotykowym wyświetlaczem. Jednak cały arsenał znajdziemy na zewnątrz.

Maskę zdobi masywna osłona przedniego zderzaka. Tu także znajduje się schowana wyciągarka terenowa. Podwozie chronią czarne płyty osłonowe. Gwóźdź programu to potężne koła i bezkompromisowe zawieszenie. Te elementy nadają terenówce charakter, który upodabnia ją do zabawkowego modelu. Offroadowe zawieszenie Bulletproof Suspension podniosło auto i umożliwiło montaż kolosalnych felg terenowych Ultra Motorsports Type 250 Colossus w rozmiarze 20 cali. Na koła założono opony Mickey Thompson Baja MTZ 38×15.50 R20 LT.

Z tyłu wstawiono zapasowe koło i zamocowano podnośnik hi-lift. Na dachu, na który można wspiąć się po specjalnej drabince, czekają na użycie kolejne akcesoria offroad. Robocze światła LED świecące z przodu (podwójna listwa LED) oraz z tyłu (dwa pojedyncze reflektory) przydadzą się na najdalszych wyprawach i podczas nocnych rajdów. Na przedłużające się trasy przewidziano umieszczony na dachu kanister z paliwem oraz namiot.

Toyota 4 Runner zadziwia głównie wyposażeniem, ponieważ pod maską zdecydowano zostawić standardową jednostkę V6 o pojemności 4l i mocy 270 KM z 376 Nm maksymalnym momentem obrotowym. To jednak wystarcza do poruszenia tego kolosa i pokonywania trudnych terenów. Z takim zawieszeniem i z takimi kołami żadna przeszkoda nie powinna sprawić trudności.

Previous post

Toyota Hilux 6x6 - piękna, choć bestia

Next post

Mistrz WRC na Dakarze pojedzie bestią od Peugeota

No Comment

Leave a reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *