Akcesoria

Trapy w terenie

Z cyklu prostych, a pomocnych „przydasiek”. Trapy to banalne urządzenia, które przydają się w kłopotliwych sytuacjach. Są one pomocne, gdy zagrzebiemy się w błocie, koleinach itd., wspomagają pracę wyciągarki i… możemy je zrobić własnoręcznie.

Trap to nic innego jak kawał mocnej blachy podkładany pod koła samochodu podczas ruszania z miejsca, w którym trakcja pozostawia wiele do życzenia. Jeśli nie jesteśmy wyposażeni w takie akcesoria off-road, możemy je sami stworzyć znajdując w lesie odpowiedni konar i podkładając go pod opony. Jednak takie rozwiązanie nie zawsze przynosi zamierzony efekt, gdyż koła mogą ślizgać się po drewnie. Często możemy po prostu nie znaleźć odpowiednio wytrzymałej gałęzi. Dlatego lepiej jest zakupić profesjonalne trapy. Producenci oferują wiele ciekawych rozwiązań, które mają uprzyjemnić nam życie w terenie. Dostępne są lekkie trapy aluminiowe lub gumowe, które możemy zwijać, zaoszczędzając tym samym przestrzeń w bagażniku. Trapy są przydatne również, gdy używamy podnośnika. Podkładamy je wówczas pod hi-lifta, dzięki czemu nie będzie on zapadał się w grząskim gruncie. W ten sposób zadbamy również o stabilność podnoszonego pojazdu i nasze bezpieczeństwo.

Reasumując: trapy warto mieć i warto ich używać. Chociaż w terenie przydaje się głównie pomysłowość, w związku z czym, nawet nie będąc tak wyposażeni, warto używać inwencji. Dobrze jest rozglądnąć się i wykorzystać dobrodziejstwa terenu.

Previous post

Wytyczanie tras

Next post

Po co nam osłony podwozia?

No Comment

Leave a reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *