Imprezy

Trwają zapisy do kolejnej rundy RMPST. Do 3 czerwca taniej!

Do 3 rundy Rajdowych Mistrzostw Polski Samochodów Terenowych pozostało jeszcze trochę czasu, ale już zgłaszają się pierwsi zawodnicy. Tym razem rajd Baja odbędzie się w miejscowości Czarne w woj. pomorskim.

Trasa rajdu Baja Czarne powiedzie po terenach poligonu czołgowego, który znajduje się na obrzeżach miejscowości. Ekstremalne warunki przeznaczone dla pojazdów gąsienicowych i przez nie rozjeżdżone mogą okazać się niezłym wyzwaniem dla samochodów terenowych. Z drugiej strony szerokie, piaszczyste pasy czołgowe dają więcej możliwości rajdowej jazdy, wyprzedzania i rozwijania dużych prędkości. Na tym terenie odbywało się już kilka rajdów z serii Baja, ale po raz pierwszy zagości tu impreza z cyklu eliminacji RMPST. Wydarzenie to także kolejne, trzecie już rundy Rajdowego Pucharu Polski Samochodów Terenowych (RPPST) oraz Pucharu Polski w Rajdach Baja (PPRB).

Dwudniowy rajd rozpocznie się 12 czerwca od Odcinka Super Specjalnego Drawień, który ma długość ponad 11 km. Następnego dnia na poligonie Czarne rozegrane zostaną trzy Odcinki Specjalne o długości niespełna 50 km każdy. W sumie daje to ponad 160 km offroadowych emocji. Lista zgłoszeń powoli się zapełnia – warto zapisać się jak najszybciej, gdyż do 3 czerwca obowiązuje zniżka wpisowego.

Ten rajd może okazać się przełomowy, ponieważ stanowi półmetek spośród sześciu eliminacji RMPST 2015.

Previous post

Elektryczny SUV podbił serca angielskich kierowców. Jak poradzi sobie w Polsce?

Next post

Znamy najlepsze samochody z napędem 4x4

No Comment

Leave a reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *