Imprezy

Trzeci etap Rajdu Kataru. Orlen Team coraz bliżej czołówki

Orlean Team jest coraz wyżej w klasyfikacji generalnej rajdu Kataru. Obie załogi awansowały w rajdzie Sealine Cross Country. Jakub Piątek, absolwent Akademii Orlen Team ukończył zaś wyścig na piętnastym miejscu.

Mimo ciężkich warunków panujących na trasie i trudnościom w nawigacji, Jackowi Czachorowi i Markowi Dąbrowskiemu udaje się sukcesywnie zmniejszać odległość dzielącą ich od czołówki. Środową rywalizację zespół zakończył, zajmując 6 miejsce. Od lidera dzieliło ich 18 minut i 18 sekund. Jak mówią członkowie Orlen Team, podczas rajdu udało się im uniknąć przykrych niespodzianek. Przeszkód jednak nie brakowało, a do jednej z najtrudniejszych należało odbijające się od piasku słońce. Mimo pogorszonej widoczności, zespół znacznie zbliżył się jednak do czołówki wyścigu, awansując o dwie pozycje w klasyfikacji generalnej.

Adam Małysz oraz pilot Rafał Marton, członkowie drugiej załogi Orlen Team, zajęli podczas rajdu ósmą pozycję. Jak twierdzi Małysz, najwięcej czasu stracili na uporanie się z trudnościami nawigacyjnymi. Orientację w terenie utrudniała duża ilość śladów po poprzednich odcinkach specjalnych. Zespół będzie starał się szybko nadrobić straty. W klasyfikacji generalnej, druga załoga Orlen Team zajmuje obecnie dziewiątą pozycję.

Duży błąd nawigacyjny sporo kosztował także Jakuba Piątka, który zmuszony był nadrobić około 30 kilometrów. Mimo że na mecie znalazł się jako piętnasty, zapewnia, że w następnym etapie postara się nadrobić zaległości.

Na trasie trzeciego odcinka rajdu najszybszym motocyklistą okazał się Paulo Goncalves. W klasyfikacji generalnej drugiej rundy eliminacji motocyklowych Mistrzostw Świata pierwsze miejsce zajmuje obecnie Marc Coma. Zaraz za nim uplasował się Jordim Viladoms oraz Pablo Quintanilla.

Previous post

Ził-E167 - rosyjski sen

Next post

Majówka w stylu off-road. Gdzie na długi weekend

No Comment

Leave a reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *