Auta terenowe

Trzy niezwykłe Volkswageny dla polskiej armii

Marka Volkswagen stara się o uzyskanie kontraktu na produkcję samochodów dla polskiego wojska, które mają stanowić wsparcie dla naszej armii. Podczas Międzynarodowego Salonu Przemysłu Obronnego w Kielcach producent zaprezentował trzy niezwykłe modele zaprojektowane specjalnie do celów militarnych. Dzięki szeregowi wzmocnień i zabezpieczeń, doskonale nadają się one do pracy w wymagających i niebezpiecznych warunkach, które panują na polu bitwy lub podczas transportów wojskowych. Jakie militarne pojazdy do zadań specjalnych Volkswagen zaproponował naszej armii?

Pick-up Amarok z pojedynczą kabiną

Ten pojazd jest wyposażony w silnik TDI o pojemności dwóch litrów i mocy stu czterdziestu koni mechanicznych. Standardowo mieści sześciu pasażerów, a w skrzyni ładunkowej znajdują się jeszcze cztery dodatkowe, składane i obrotowe siedzenia, które są zintegrowane z pasami bezpieczeństwa. Jego zawieszenie zostało specjalnie wzmocnione, dzięki czemu poradzi sobie nawet w najtrudniejszych warunkach. Przygotowany jest również do zamontowania systemów związanych z łącznością i zainstalowania urządzeń sygnalizacyjnych uprzywilejowanego ruchu.

Pick-up Amarok z podwójną kabiną

Samochód ten wyposażony jest w ten sam silnik, co jego bliźniaczy model z pojedynczą kabiną. Posiada sześciobiegową skrzynię biegów, zawieszenie ze specjalnymi wzmocnieniami i niezwykle wytrzymały, orurowany przedni zderzak. Pojazd jest również wyposażony w bardzo wydajny napęd na cztery koła, dzięki czemu może poruszać się nawet po najbardziej wymagającym terenie. Wewnętrzną zabudowę dla tego modelu wykonała renomowana holenderska firma Modiforce, specjalizująca się w profesjonalnym przystosowywaniu przestrzeni użytkowej w autach.

Crafter – opancerzony samochód transportowy na terenowym zawieszeniu

Trzecim modelem zaproponowanym przez Volkswagena na targach w Kielcach jest Crafter – auto, które zostało stworzone w polskich fabrykach w pobliżu Wrześni. Napędza je dwulitrowy silnik TDI o mocy stu siedemdziesięciu siedmiu koni mechanicznych. W pojeździe mieści się pięciu pasażerów i spora ilość ładunku, który jest oddzielony od kabiny. Przednie zawieszenie zostało podniesione i wzmocnione, dzięki czemu samochód doskonale poradzi sobie w trudnym terenie. Dodatkowo pojazd wyposażono w orurowany przedni zderzak i stały napęd na cztery koła (z blokowaniem mechanizmu różnicowego tylnej osi), a także sześciobiegową przekładnię mechaniczną oraz specjalną osłonę silnika i wzmocnione progi.

Previous post

Nowa Lada 4x4 po 40 latach wraca na rynek

Next post

Nowa Toyota Hilux na pięćdziesięciolecie modelu

No Comment

Leave a reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *