Auta terenowe

Używany samochód terenowy lub SUV – co warto wybrać

Podczas zakupu używanego samochodu trzeba sporego rozeznania w motoryzacji, by dobrze wybrać. Może w tym pomóc magazyn „Auto świat”, który stworzył ranking samochodów terenowych oraz z napędem 4×4, które warto wziąć pod uwagę.

Samochody z drugiej ręki pogrupowano według przedziałów cenowych, by ułatwić wyszukiwanie. Najtańsze modele to oczywiście odległe roczniki, które cechują się prostą budową i nieskomplikowanym napędem i przyzwoitymi zdolnościami w terenie. Są to jednak auta mało ekonomiczne i niezbyt funkcjonalne. Im większy budżet, tym większy wybór. W przedziale cenowym powyżej 30 tysięcy lub z przedziału 40-50 tys. spotkamy więcej dobrych samochodów typu SUV, które są bardziej uniwersalne: nie pojedziemy nimi na imprezę terenową, ale za to będą to pojazdy dobrze radzące sobie na utawrdzonych drogach. Wybór nie należy do najprostszych zważywszy na fakt, że każdy używany samochód trzeba przed zakupem dobrze sprawdzić. Terenówki czy SUV-y, z uwagi na ich dużą eksploatację w trudnych warunkach, wymagają większej uwagi ze strony nabywcy. Pełna lista oraz uzasadnienie wyboru znajduje się pod linkiem.

Wśród używanych samochodów do 10 tys. zł. Redakcja wyróżniła Nissana Terrano z silnikiem 2.7/125 KM w roczniku 1998 r., Subaru Forestera 2.0/122 KM z 2001 r. oraz niezawodnego Suzuki Jimny, 1.3/80 KM z 2000 r. Dla osób z budżetem do 20 tys. zł poleca się Jeepa Grand Cherokee z 2001 r., który jest sprawdza się w terenie i na szosie, ale za to dużo pali. Warto przyjrzeć się modelowi Suzuki Grand Vitara z 2004 r., ale tu trzeba uważać na kiepski stan niektórych modeli.

Za niewiele mniej niż 30 tys. zł możemy kupić BMW X3 z 2005 r., Hondę CR-V II lub zaledwie siedmioletnią Kię Sportage. Powyżej 30 tys. zł czekają na nas porządne SUV-y takie jak Suzuki Grand Vitara czy Toyota Land Cruiser, ale także Volksvagen Touareg. Za bardziej terenowe auta z drugiej ręki trzeba dać ok. 50 tys. – Land Rover Discovery z 2006 roku, a nawet 70 tys. zł za Jeepa Wranglera JK rocznik 2008.

Previous post

Hybrydy idealne dla SUV-ów

Next post

Pomyśl o korozji już teraz i zabezpiecz auto na lata

No Comment

Leave a reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *