Auta terenowe

Volkswagen cross up! nowy, „terenowy” maluch.

Moda na SUVy nie ustaje. Dziś każdy producent musi mieć w swojej ofercie samochody, chociaż choć trochę nawiązują do stylistyki aut terenowych. Trend ten dotarł nawet do segmentu miejskich maluchów. Najświeższym przykładem jest Volkswagen cross up!

Nowa propozycja koncernu z Wolfsburga jest uosobieniem tego, czego konsumenci szukają w SUVie. A ci nie myślą przecież o coweekendowych wyprawach za miasto, gdzie przetestować będą mogli terenowe możliwości swojej maszyny. Liczy się przede wszystkim „terenowy” wygląd i podniesienie pozycji kierowcy. Wszystko to zapewniono podnosząc samochód o 15 mm oraz montując na nim dodatkowe listwy progów, drzwi i nadkoli, które chronią przed zarysowaniem o napotkane przeszkody. A tymi nie będą raczej konary upadłych drzew czy kamienie, tylko kwietniki czy słupki parkingowe. Powiększono też wlot powietrza. Samochód wyposażono też w 16-calowe koła. Producent zaprojektował też specjalne obręcze, na które nałożono opony w rozmiarze 185/50 R16

Pod maską VW cross upa! znaleźć można jeden z dwóch litrowych silników: MPI o mocy 75 koni mechanicznych i TSI o mocy 90 koni.: MPI o mocy 75 koni mechanicznych i TSI o mocy 90 koni. Według Volkswagena cross up! w wersji z silnikiem MPI spala średnio 4,7 l/100 km, ale im trudno uwierzyć na słowo po ostatniej aferze… W rzeczywistości, w trybie mieszanym pali on około 5,5 l/100 km.

Jeśli chodzi o wyposażenie, cross up! bazuje pięciodrzwiowej wersji move up city line. W standardzie dostaniemy tu więc m.in. dzieloną tylną kanapę, klimatyzację, radio CD (RCD 215) z wejściem AUX. Długa jest lista wyposażenia dodatkowego. Podzielono je na kilka pakietów. W pakiecie drogowym znajdziemy czujniki parkowania, tempomat i komputer pokładowy, w zimowym podgrzewane fotele i lusterka oraz światła przeciwmgielne), a w maps&more nawigację Navigon z 5-calowym dotykowym wyświetlaczem.

Sprzedaż cross upa! rozpocznie się w grudniu, ale producent już zbiera zamówienia. Ile trzeba zapłacić za tę przyjemność?  Ceny zaczynają się od 49 390 zł.

Previous post

OMM 4x4

Next post

5 mitów dotyczących zmiany opon

No Comment

Leave a reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *