Auta terenowe

W oczekiwaniu na Land Rovera SVX

Brytyjski producent kultowych samochodów terenowych marki Land Rover zapowiedział, że zamierza stworzyć pojazd przystosowany do ekstremalnej jazdy po bezdrożach. Będzie to nowa seria pojazdów SVX, ale o jeszcze bardziej offroadowym charakterze.

Bowler ma swojego Willdcata, Mercedes Benz serię G razem z potężnym AMG 6×6. Natomiast Land Rover postanowił stworzyć coś, co połączy zalety obu tych samochodów. Ma to być pojazd szybki, wygodny oraz silny i nastawiony na ekstremalną eksploatację.

Za projekt odpowiada sekcja Land Rovera SVO, czyli Special Vehicle Operations. Jak do tej pory ta sub-marka wyprodukowała wspólnie z Jaguarem serię luksusowych samochodów SVAutobiography oraz sportowych SVR. Nowy typ pojazdów oznaczony skrótem SVX ma być stworzony wyłącznie pod skrzydłami Land Rovera, a zatem jego przeznaczeniem będzie jazda po wymagającym terenie.

Kiedy możemy spodziewać się nowego modelu Land Rovera? Według magazynu „Car and Driver” premiera ma nadejść już wkrótce, lecz szczegóły nie są znane. Trzeba więc uzbroić się w cierpliwość.

Previous post

Majówka w stylu off-road. Gdzie na długi weekend

Next post

Z Krakowa na Pustynną Burzę. Impreza już w czerwcu

No Comment

Leave a reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *