Imprezy

W weekend będzie błoto, woda i piach

Serdecznie zapraszamy do województwa zachodniopomorskiego na IX Wałecki Zlot Samochodów Terenowych, który odbędzie się już w ten weekend nad jeziorem o zachęcającej nazwie Chmiel Duży, chociaż wyroby z chmielu raczej nie będą wskazane. Co prawda na wzięcie udziału w rywalizacjach terenowych jest już za późno (zgłoszenia przyjmowano na początku lipca), to jednak warto wybrać się w okolice Wałcza między 18 a 20 lipca.

Główne przejazdu rajdu odbędą się w sobotę – 5 startów od godziny 9 do 20. Natomiast w niedzielę organizatorzy zorganizowali kilka nietypowych atrakcji. Oprócz odcinka specjalnego dla mężczyzn, w off-roadowych zmaganiach będą mogły zmierzyć się także panie. Później zostanie ogłoszony Król Błota, a na koniec zostaną przedstawione wyniki rajdu.

Uczestnicy rajdu zostaną podzieleni na następują klasy: Extrem Mechanik, Extrem Elektryk , Wyczyn E (auta zmotane), Wyczyn M (auta fabryczne, dopuszczalne opony MT). Jeśli zbierze się minimum 10 chętnych, zostanie stworzona klasa Adventure (auta fabryczne z jedną wyciągarką elektryczną). Jak zapowiada organizator imprezy „będzie błoto, woda, piachy strome podjazdy i zjazdy czyli zabawa o różnym stopniu trudności”.

Zlot odbędzie się niedaleko miejscowości Wałcz na terenach poligonu, nad jeziorem Chmiel Duży (GPS : N 53 16 35 , E 16 30 29) 150 metrów od bazy. W razie pytań lub problemów z dojazdem oto kontakt do organizatora: e-mail – jazda4x4@wp.pl oraz tel – 0 606 619 008.

Previous post

Zanurkuj w off-roadzie

Next post

Co w trawie piszczy? Grand Cherokee

No Comment

Leave a reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *