Imprezy

„Women’s Challenge 4×4”. Już 24 czerwca w Wiśle odbędzie się rajd dla kobiet!

Podobno off-road to typowo męski sport. I rzeczywiście, w terenie znacznie częściej spotkać można panów niż kobiety. Na szczęście są ludzie, którzy postanowili to zmienić. Przedstawiamy Wam rajd “Women’s Challenge 4×4”, czyli zawody zorganizowane specjalnie z myślą o paniach. Impreza odbędzie się już w sobotę 24 czerwca w Wiśle.

Forma rywalizacji wzorowana jest na znanych rajdach Shemud 4×4. Panie, biorące udział w zawodach będą musiały pokonywać krótkie, techniczne odcinki specjalne – a to wszystko na czas. Jak twierdzi organizatorka imprezy, Dagmara Kowalczyk, “Takiego rajdu jeszcze nie było!”.

Myślą przewodnią wydarzenia jest przede wszystkim zachęcanie pań do rozpoczęcia przygody z off-roadem, a także łamanie stereotypów. Kobiety również mogą bowiem nieźle poradzić sobie za kółkiem terenówki – a już na pewno mieć z tego taką samą frajdę jak mężczyźni!

W zawodach będą wyróżnione trzy klasy rywalizacji: extreme dla doświadczonych zawodniczek, adventure dla początkujących oraz gość, gdzie jako drugi pilot może pojechać mężczyzna. Ojciec, mąż, brat, kuzyn, przyjaciel – każdy, kto zna się na off-roadzie i może pomóc niedoświadczonym kobietom będzie tutaj mile widziany. Jego zadaniem będzie pomoc damskiej załodze podczas pokonywania odcinków specjalnych.

Rajd odbędzie się już 24 czerwca w Wiśle. Start i meta będą znajdować się w samym centrum miasta, odcinki specjalne zlokalizowane zostaną zaś na nieznacznie oddalonym torze pod nazwą “Pod Piramidą”. Jest to prywatny obiekt z widokiem roztaczającym się na całe Beskidy. Na jego terenie znajduje się bar z domowym jedzeniem, a nawet… plac zabaw. Wszystkie odcinki będą znajdować się bardzo blisko siebie, dzięki czemu członkowie rodziny będą mogli wspierać panie podczas zaciętej rywalizacji.

Jak twierdzi Dagmara Kowalczyk:

“Zależało mi, żeby każdy miał możliwość kibicowania na trasie i łatwego dostępu do odcinków specjalnych. Będzie można dotrzeć na nie nawet z małymi dziećmi i zobaczyć na przykład mamę w akcji”.

Oficjalnym partnerem zawodów jest portal Motocaina.pl. Na zwyciężczynie czekają nagrody w postaci wyciągarek firmy Dragon Winch. Zapisu na “Women’s Challenge 4×4” można dokonać pod adresem www.womenschallenge.pl.

Previous post

Rośnie sprzedaż opon samochodowych w Polsce

Next post

Toyota RAV4 - pierwszy SUV w historii

No Comment

Leave a reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *