AkcesoriaPorady

Zawieszenia Old Man Emu – niezawodne w terenie

Sprawne i wytrzymałe zawieszenie terenowe jest jednym z tych elementów, które wyróżniają samochody 4×4. Dlaczego warto wymienić układ zawieszenia na produky marki OME 4×4?

Czy wiecie, jak biegają australijskie ptaki nieloty emu? Ich sprężyste nogi amortyzują wszystkie nierówności terenu, dzięki czemu podczas szybkiego biegu ich ciało pozostaje cały czas w jednej pozycji. Nie, tematyka tego portalu wcale nie zmieniła się na przyrodniczą. Biegający ptak zainspirował twórców jednego z najlepszych systemów zawieszenia terenowego – Old Man Emu.

Zawieszenie terenowe zwiększa możliwości przełajowe pojazdu. Wymiana zawieszenia pozwala dodać kilka centymetrów do prześwitu, dzięki czemu samochód poradzi sobie z wyższymi przeszkodami i nie będzie tak często zakopywał się w błocie. Ważną funkcją każdego układu zawieszenia jest tłumienie drgań i pochłanianie wstrząsów, które są spowodowane jazdą po nierównościach i dziurawych drogach. Takich ścieżek w offroadzie nie brakuje.

Zawieszenie terenowe odpowiada również za bezpieczne pokonywanie zakrętów. Samochód musi uginać się na resorach, by przeciwdziałać sile odśrodkowej. Zawieszenie nie może być zbyt miękkie, by przy większych prędkościach (wiele terenówek wykorzystuje się do codziennej jazdy) samochód nie został przeciążony, co mogłoby się skończyć dachowaniem.

Elementy układu zawieszenia Old Man Emu nie służą tylko zwiększaniu liftu, jak to zwykle bywa w przypadku innych producentów. Oferta firmy OME obejmuje kompleksowe zestawy wszystkich elementów układu: sprężyny, amortyzatory, amortyzatory skrętu, resory, drążki skrętne, wieszaki resorów, tuleje i polibusze. Zawieszenia terenowe OME są chętnie montowane przez właścicieli Jeepów Wranglerów JK. Do tych bezkompromisowych terenówek potrzebne są części, które sprawdzą się w każdych warunkach i na każdej trasie offroad.

Previous post

GMC Sierra All Terrain X - pickup dla wymagających

Next post

Nissan zaskoczył zimę i dał napęd na cztery gąsienice

No Comment

Leave a reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *