Auta terenoweImprezy

Zawodnicy na start! Zaczynamy sezon rajdów terenowych

Z początkiem kwietnia rusza nowy sezon rajdów terenowych w Polsce. Cykl kwalifikacji Rajdowych Mistrzostw Polski Samochodów Terenowych otworzy Carmont Baja Drawsko Pomorskie 2016.

Rajd Baja 2016 stanowi 1. Rundę Rajdowych Mistrzostw Polski Samochodów Terenowych (RMPST), 1. rundę Mistrzostw Republiki Czeskiej w Rajdach Terenowych (MMCR), 1. rundę Rajdowego Pucharu Polski Samochodów Terenowych (RPPST), 1. rundę Pucharu Polski w Rajdach Baja (PPRB). Na rajd warto wybrać się także dlatego, że po raz kolejny Międzynarodowa Federacja Samochodowa (FIA) przeprowadzi w Polsce rundę Mistrzostw FIA Strefy Europy Centralnej w Rajdach Terenowych.

Trasa rajdu Baja wiedzie po terenach legendarnego poligonu wojskowego oraz po okolicy Drawska Pomorskiego. Impreza potrwa od 1 do 2 kwietnia 2016 r. W piątek załogi zostaną zarejestrowane, a pojazdy przejdą badania technologiczne. W okolicy miejscowości Woliczno na terenie żwirowni i przy rampie kolejowej odbędzie się prolog, który ustali kolejność startową na kolejne odcinki.

Główne zmagania zaplanowano na sobotę na terenie poligonu drawskiego.

Organizatorzy zapraszają kibiców do miasteczka rajdowego przy ul. B. Prusa w Drawsku Pomorskim oraz do punktów kibica na trasach rajdu terenowego. Będzie można uzyskać tam szczegółowe informacje na temat rajdu, a także spotkać załogi i pojazdy uczestniczące w rajdzie. W piątek na terenie miasteczka odbędzie się show start w godzinach wieczornych.

Previous post

Toyota Hilux nowej generacji: następca mistrzów

Next post

Co trzeba wiedzieć o elektrycznej wyciągarce terenowej?

No Comment

Leave a reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *