Auta terenowe

Znamy najlepsze samochody z napędem 4×4

Niemiecki magazyn motoryzacyjny Auto Bild Allrad przeprowadził plebiscyt, w którym szeroka publiczność mogła wybierać najlepsze ich zdaniem samochody z napędem na obie osie. Jakie auto terenowe zdobyło pierwsze miejsce?

Allrad-Auto des Jahres to ranking najlepszych pojazdów z napędem 4×4 zdaniem właścicieli, kierowców i fanów motoryzacji. Pod uwagę brano wszystkie samochody z napędem AWD, a więc oprócz terenowych, SUV-ów i crossoverów, także auta sportowe i osobowe. W sumie do konkursu zgłoszono 176 modeli samochodów 4×4, które pogrupowano w 10 segmentów w każdym nominując lidera, czyli najczęściej zgłaszany pojazd. Wyniki podzielono na dwie kategorie, w których brano pod uwagę wszystkie samochody łącznie oraz tylko te produkowane za granicą. Ponieważ konkurs organizowało niemieckie czasopismo w Niemczech, w grupie łącznej zwyciężyły tylko auta produkcji niemieckiej.

Najlepsze na bezdroża

W kategorii samochodów terenowych i modeli typu SUV w cenie do 30 000 euro pierwsze miejsce zdobył Volkswagen Tiguan, a w grupie pojazdów zagranicznych – uwaga – Jeep Renegade, który zdobywa uznanie kierowców na całym świecie. Dla zamożniejszych fanów czterech kółek niemieccy czytelnicy polecają dwa pojazdy: Mercedes-Benz GLK oraz Land Rover Discovery Sport. Te samochody zwyciężyły w kategorii pojazdów od 30 do 50 tys. euro. Natomiast powyżej 50 tys. euro najlepszymi pojazdami okazały się Mercedes-Benz Klasy G oraz Range Rover Sport.

Wśród crossoverów najwięcej osób typowało Audi A4 Allroad oraz – i tu niespodzianka – Skodę Octavia Scout. Samochód produkowany w Czechach wyprzedził m.in. japońskie modele. Wśród pickupów za najlepsze uznano Volkswagena Amarok i Mitsubishi L200.

Osobówki i sportowe 4×4

W kategorii samochodów osobowych w przedziale cenowym do 40 tys. euro zwyciężyły dwa europejskie samochody osobowe, czyli Mercedes-Benz CLA oraz Skoda Superb. W droższym przedziale cenowym, od 40 tys. euro za najlepsze pojazdy uznano Mercedes-Benz Klasy S i Mitsubishi Lancer Evolution. W kategorii vany i minibusy pierwsze miejsce zdobyły Volkswagen T5 (łącznie) oraz Fiat Freemont.

Wśród sportowych samochodów z napędem na obie osie wygrały modele Mercedes-Benz S Coupe i Nissan GT-R. Z pojazdów o napędzie hybrydowym pierwsze miejsca zdobyły BMW i8 i Range Rover Sport Hybrid.

Tak samochody z napędem na cztery koła ocenili niemieccy czytelnicy „Auto Bild Allrad„. Czy zgadzacie się z ich typowaniami?

Previous post

Trwają zapisy do kolejnej rundy RMPST. Do 3 czerwca taniej!

Next post

Off-roadowe pojazdy z innej planety

No Comment

Leave a reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *