Auta terenowe

ZUS w Nowym Sączu potrzebuje SUV-y. Liczy się nawet rozstaw osi

Zakład Ubezpieczeń Społecznych w Nowym Sączu ogłosił przetarg publiczny na dostarczenie służbowych samochodów. Warunki nie są łatwe do spełnienia – koniecznie musi to być jednak samochód typu SUV z napędem 4×4.

Urzędnicy ustalili 42 cechy pojazdu brane pod uwagę w przetargu. Samochód, który ma trafić do nowosądeckiego oddziału ZUS ma mieć na wyposażeniu automatyczną klimatyzację dwustrefową, system start/stop, światła LED do jazdy dziennej, a także tempomat. Musi to być pojazd typu SUV, koniecznie z napędem 4×4 oraz wyposażony w felgi w rozmiarze 17 cali. Co więcej, w wymaganiach pojawia się zapis o przyciemnianych tylnych szybach, a nawet rozstawie osi, który ma wynosić 2620 mm. Taki zestaw cech sprawia, że na pewno do przetargu nie może stanąć Skoda Yeti, Volkswagen Tiguan czy Audi Q3.

Przedstawiciele ZUS wytłumaczyli w wywiadzie dla serwisu Moto.pl skąd wzięły się tak konkretne wymagania. Służbowy samochód ma być wykorzystywany w terenie, a że w Nowym Sączu i okolicy nie brakuje górzystych i trudno dostępnych miejsc, to konieczny jest pojazd z napędem 4×4. Rozstaw osi zaś również jest tłumaczony względami bezpieczeństwa. Im szerszy samochód, tym bardziej stabilna jazda, na którą nie wpływa rozkład masy i obciążenie samochodu.

Wymogi urzędników spełniają m.in. modele: Renault Kadjar, Nissan Quashqai, Mercedes GLA i GLC, BMW X1, Audi Q5, Volvo XC60.

Previous post

Nie wiesz gdzie postawić namiot? Rozbij go na dachu

Next post

Mechanizm różnicowy w samochodach 4x4

No Comment

Leave a reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *